Nowoczesne domy z drewna

Nowoczesny dom z drewna

Dom jest miejscem niezwykłym, gdyż pełni wiele funkcji jednocześnie. Jest naszym bezpiecznym schronieniem oraz przystanią, do której wracamy po ciężkim dniu spędzonym poza domem. Zakładając rodzinę oraz tworząc ognisko domowe, pragniemy robić to w miejscu szczególny, w którym każdy domownik będzie czuł się wyjątkowo.

 

Nowoczesny dom z drewna doskonale łączy w sobie wszystkie te cechy. Jest rozwiązaniem idealnym dla rodzin pragnących bliższego kontaktu z naturą, gdyż budulec wykorzystany do jego wzniesienia to w głównej mierze drewno. Decydując się na projekt oparty na balach, otrzymujemy gwarancję ponadczasowego budynku, który zachwycał będzie latami. Drewno jest materiałem klasycznym, co nie znaczy, iż nie może powstać z niego nowoczesny dom.

Doświadczeni oraz kreatywni projektanci

Rozpoczynając pracę nad projektem, naszym pierwszym krokiem jest poznanie wizji klienta. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, dlatego tak ważna jest dla nas rozmowa w jej początkowej fazie. Wówczas bowiem nakreślony zostaje zamysł oraz szkic dalszych prac. Każdy szczegół jest dla nas niezmiernie ważny, ponieważ wkładamy całe serce w tworzony przez nas projekt.

 

Nowoczesny dom z drewna powstaje w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz widzę naszego zespołu. Pragniemy jednak aby każdy budynek był oryginalny oraz unikatowy. Nie boimy się żadnych wyzwań, wciąż poszukujemy nowatorskich rozwiązań oraz pomysłów. Wyróżnia nas ogromna kreatywność oraz talent, które umiejętnie łączymy ze zmysłem architektonicznym. Cdom to ludzie z pasją, którym największą radość sprawia widok szczęśliwej rodziny, która dzieli ważne chwile w stworzonym przez nas miejscu. Wykorzystujemy potencjał każdej powierzchni, bowiem nie tylko zajmujemy się zaprojektowaniem domu, ale również jego otoczenia oraz wnętrza. Czy może być coś wspanialszego niż harmonijna całość i dopasowanie wszystkich elementów do siebie? Skupiamy się na każdym szczególe, tak aby estetyka odgrywała tak samo ważną rolę, jak funkcjonalność. 

Nowoczesny dom z drewna czy tradycyjny, regionalny motyw?

Wieloetapowa współpraca pomiędzy nami a klientem pozwala na stworzenie domu marzeń. Powinien być on w pełni dostosowany do wszystkich domowników. Wspomnieliśmy już, że nie boimy się żadnych wyzwań, dlatego też tworzymy projekty, na podstawie których wzniesiony zostanie dom w każdym stylu. Nowoczesny dom z drewna to połączenie prostych kształtów oraz nowatorskich rozwiązań. Wykorzystanie innych materiałów – np. szarego bądź czarnego kamienia – nada budynkowi charakteru. Minimalistyczne elementy dopełnią całość. Gotowi jesteśmy również na realizację projektów w bardziej tradycyjnym stylu. Miłośnicy klasyki zakochają się w naszych realizacjach od pierwszego wejrzenia. Drewno idealnie nadaje się do stworzenia regionalnych motywów w cięższej oraz okazałej formie. Mamy za sobą projekty domów krytych strzechą, płaskim dachem, łączone z garażem czy podpiwniczeniem. Wystarczy zatem nakreślić nam swoją wizję, a my zajmiemy się resztą!

Decydując się na dom z drewna, na samym początku musimy wybrać rodzaj bali. Budulec ten wykorzystywany jest w formie surowej, ponieważ schnie on w trakcie wznoszenia całej konstrukcji. Dopiero gdy dom się osadzi, przystąpić możemy do jego wykańczania. Najczęściej wykorzystywane drewno to sosna, świerk, jodła oraz modrzew. Drewno niekoniecznie musi być nowe i świeże, bowiem do budowy wykorzystać możemy materiał pochodzący z rozbiórki starszych domów. Niezwykle ważne jest również podłoże – musi być ono odpowiednio przygotowane oraz zabezpieczone, gdyż w trakcie budowy domu, drewno cały czas pracuje.