Nowoczesne domy z drewna

Nowoczesne domy z drewna

Drewniane domy zyskują coraz większą popularność. Projektujemy je nieprzerwalnie od 20 lat, dlatego wiemy dlaczego ten rodzaj budownictwa jest coraz chętniej wybierany. Wyjątkowy klimat i piękne wykończenia sprawiają, że nowoczesne domy z drewna wracają na świecznik polskich miast, miasteczek i wiosek. Połączenie nowoczesności z drewnem jest łącznikiem pokoleniowym i wspólnym mianownikiem dla wielu lat tradycji. Jednym słowem są ponadczasowe.

Fundamenty naszej pracy

Jakość, funkcjonalność i estetyka – to główne cechy, jakie opisują nasze projekty. Jednak nie ograniczamy się jedynie do projektowania domów, jako samych budynków. Zaprojektujemy też wnętrze oraz otoczenie. Kompleksowe projekty zawierają szkice domu, otoczenia: wnętrza oraz ogrodu z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań działki np. jezioro. Wspólnie z klientem ustalamy rodzaj wnętrz:

  • Minimalistyczne z wykorzystaniem drewnianych elementów, co daje efekt nowoczesnego wnętrza.
  • Tradycyjne drewniane wnętrze z regionalnymi ozdobami.
  • Inne – zupełna dowolność zamawiającego.

Na życzenie klienta wykonamy różnego rodzaju kompozycję, która za każdym razem będzie wyglądała unikatowo. Od lat spełniamy oczekiwania klientów, naszą misją jest stworzenie projektu domu idealnego dla człowieka. Wszystkie projekty przedstawiamy w formie animacji wizualnej, co daje możliwość dokładnego zobrazowania sobie późniejszej inwestycji.

Projektujemy domy z drewna i ich otoczenie

Nie poprzestajemy na zaprojektowaniu domu czy wnętrza. Dla nas podstawowym wyznacznikiem pracy jest zadowolenie naszych klientów. Dlatego, jeśli jest taka potrzeba, projektujemy ogrody z wykorzystaniem drewnianych elementów jak: pomosty przy jeziorach, altany, ławki, stoły czy baseny.

Zaprojektowaliśmy nowoczesne domy z drewna z płaskim dachem, kryte strzechą, połączone z garażami oraz takie w bajkowym otoczeniu stawów czy gór. Projektujemy również domy z podpiwniczeniem z basenem, wszystko w stylistyce drewnianej. To właśnie tworzenie otoczenia wyróżnia nas spośród innych. Decyzja o zaprojektowaniu domu z drewna u nas to gwarancja unikatowego projektu, wraz z najbliższym otoczeniem domu i wnętrzem. To wszystko, w połączeniu z naszymi trzema filarami pracy (jakość, funkcjonalność i estetyka) oraz z doświadczeniem daje setki zadowolonych i szczęśliwych klientów.

Nasi projektanci to synonim talentu i doświadczenia

Pracuje u nas szereg doświadczonych i utalentowanych projektantów. Każdy z nich wkłada w projekt 100% zaangażowania i serca. Mają otwarte głowy, są kreatywni i pracowici, z zamysłem podchodzą do pracy. Co owocuje później wyjątkowym projektem.

Jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi z dziedzin projektowania, budownictwa i pokrewnych. W pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i działania, mające na celu stworzenie doskonałego domu dla naszego klienta.

Nowoczesne domy z drewna projektujemy od 20 lat

Jesteśmy obecni na rynku od 20 lat. Od tego czasu stworzyliśmy setki projektów domów z drewna. Współpracujemy tylko z najlepszymi wykonawcami i podwykonawcami na rynku, których cechuje, podobnie jak nas, duże doświadczenie i wiedza. Ponieważ budowa domu z drewna to zupełnie inna „działka” niż budowanie z cegły czy pustaku. Drewno to materiał, który podczas budowy jest aktywny. Potrzebuje specjalnego traktowania również po, gdyż należy je osuszać i utrzymywać stabilną temperaturę (o czym więcej w dalszej części).

Wierzymy w to, że to dzięki dobremu kontaktowi z klientem powstają wyjątkowe projekty domów. Dokładne poznanie oczekiwań i potrzeb daje nam możliwość stworzenia spersonalizowanego projektu domu. Z pasją przyglądamy się, gdy później nasze projekty przechodzą z papieru do świata realnego, dając szczęście i dom naszym klientom.

Z jakiego drewna buduje się domy?

Najczęściej do budowy domów wykorzystuje się drewno z sosny, jodły, świerka czy modrzewia. Dawniej używało się również drewna z drzew liściastych. Drewno, jakie wykorzystuje się do budowy domów, jest surowe. Oznacza to, że po wzniesieniu konstrukcji drewno ostatecznie schnie. Wykańczanie tego rodzaju budynków odbywa się dopiero po osadzeniu się domu na fundamentach. Oczywiście jest możliwość zakupu drewna osuszonego, jednak jest to ryzyko, ponieważ podczas budowy drewno pracuje i mogą wystąpić pęknięcia i inne uszkodzenia.

Co jest najważniejsze podczas budowy domu z drewna?

Odpowiednie przygotowanie terenu pod budowę. Dom podczas budowy pracuje i niepewny teren może poważnie uszkodzić całą konstrukcję. Fundamenty, które są podstawą każdego budynku, muszą być trwałe i silne. Drewno, które styka się z fundamentem, powinno być zabezpieczone w celu wyeliminowania pochłaniania przez nie wilgoci. Jeżeli nie zabezpieczymy drewna przed wilgocią pobieraną z fundamentów, to bardzo szybko spowoduje to dużą utratę ciepła wewnątrz domu oraz poważne uszkodzenie konstrukcji.

Wybudowany i zamknięty dom należy wentylować. Utrzymywanie w nim stałej temperatury, zbliżonej do tej za oknem gwarantuje ochronę drewna w początkowych miesiącach po budowie. Wentylowanie i ocieplanie odpowiednie do otoczenia należy prowadzić, dopóki nie doprowadzimy w domu do utrzymywania się stałej temperatury.

Co musimy wiedzieć już na etapie projektu?

Ponieważ drewno to specyficzny materiał, już na etapie projektu musimy znać odpowiedzi na kilka pytań. Jakie rodzaj drewna będzie wykorzystywany do budowy? Jaką technologią dom będzie budowany? Jaki jest teren wokół? Te i wiele innych pytań przybliżają nas projektantów do doboru odpowiednich rozwiązań architektonicznych. Dlatego chcemy, aby poznali Państwo pokrótce proces budowania domu z drewna. Po to, abyśmy mogli później wspólne zdecydować, którym sposobem będziemy się posługiwać.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych utalentowanych projektantów. Wykonamy dla Państwa projekt domu oraz jego otoczenia i wnętrza. Na podstawie dokładnego wywiadu i sprecyzowanych oczekiwań stworzymy projekt, który będzie unikatowy i trwały. Drewno cechuje się wyjątkowo klasycznym i tradycyjnym wyglądem, który w połączeniu z nowoczesnością daje ponadczasowy efekt. Zapraszamy do kontaktu. Marzenia nie mogą czekać!